Lyže Atomic

Navigácia > Lyžovanie > Lyže > Atomic

Dlhodobo patrí značka lyží Atomic medzi špičku v sortimente lyže, lyžiarske potreby. Atomiky sú najobľúbenejšie lyže medzi slovenskými lyžiarmi. Na slovenskom trhu má značka Atomic 24% trhový podiel pred firmami Fischer a Rossignol, ktoré sú na druhom a treťom mieste s obľubou 16% a 15% u fanúšikov.

Najobľúbenejšie sú lyže Atomic medzi priaznivcami krátkeho oblúka. Najúspešnejším jazdcom je Marcel Hirscher medzi mužmi a Mikaela Shiffrin v ženskom svetovom lyžovaní. Obaja víťazi sú držiteľmi slalomového glóbusu. Atomic je najúspešnejšia značka v disciplíne slalom.

Hirscher Atomic   Shiffrin Atomic

Marcel Hirscher / lyže Atomic

Slalom Champion 2014
 

Mikaela Shiffrin / lyže Atomic

Slalom Champion 2014

Lyže Atomic si získali sympatie už pred desiatkami rokov. Fabrika sídli neďaleko svetoznámeho lyžiarskeho strediska Schladming v Altenmarkte. Rakúsky výrobca sa zameriava na špičkové technológie, ktoré zabezpečujú vedúcu pozíciu značky už niekoľko rokov. Naposledy použité doubledeck "D2" prídavná lišta na vrchnej strane lyže priniesla inteligentnú flexiu, ARC technológia spôsobuje rovnomerné prehnutie lyže v celej dĺžke. Lyžovanie na lyžiach Atomic s technológiou ARC prináša nový zážitok z jazdy na všetkých terénoch.