svetový pohár Lyžovanie "FIS World Cup" 2010-11 / Ženy / Paralelný slalom / Mníchov ( D ) / 02.01.2011

Exhibičné lyžovanie v Mníchove - paralelný slalom žien

Začiatk nového roku priniesol exhibičné lyžovanie v podobe paralelného závodu mužov a žien v nemeckom mestskom lyžiarskom stredisku na okraji Mníchova. Pri umelom osvetlení sa na dve autentické trate, ktoré boli postavené vedľa seba púšťali postupne vylosované dvojice zo 16 najlepších žien a 16 najlepších mužov. Trať si súperky po prvej jazde vystriedali a rýchlejšia z oboch jázd postúpila do ďalšieho súboja.

Head

Najúspešnejšia v dueloch bola Švédka Maria Pietilae-Holmnerová, ktorá uspela ako jediná slalomárka, ďalšia Maria Riesch vypadla po prvom súboji. Všetky zúčasnené si rozdelili body do svetového pohára. Osem porazených v prvých rozjazdách získalo za porážku (alebo za účasť) po 15 bodov, čo je pri štandartnom závode bodový zisk za 16. miesto. Ďalšie štyri porazené v druhých jazdách získali po 30 bodov. Víťazky si okrem bodového zisku rozdelili aj finančnú odmenu.