FIS World Cup 2009-10 / Ženy / Zjazd / Garmisch Partenkirchen ( D ) / 10.03.2010

Rieschová zvíťazila v poslednom zjazde.

Záverečný ôsmy zjazd svetového pohára v zjazdovom lyžovaní zahájil sériu finálových pretekov v prestížnom nemeckom stredisku Garmisch Partenkirchen. Už v predchádzajúcom zjazde si celkové víťazstvo v tejto rýchlej disciplíne zaistila američanka Lindsey Vonnová. Finálový zjazd bol príležitosťou pre domácu Mariu Riesch, aby sa pokúsila o takmer nemožné - zaútočiť na skoro 250 bodový náskok Vonnovej v celkovom poradí a vytrhnúť Vonnovej veľký glóbus. Na zjazd sa sústredila Rieschová dobre a podarilo sa jej zvíťaziť nad hlavnou rivalkou.

1:34.82   1:35.30   1:35.95

V zjazde dlho viedla američanka Julia Mancuso, kltorá v posledných závodoch zažiarila a začala šplhať na horné priečky medzi najlepšie zjazdárky. Stupne víťazov však čakali na štartové čísla 18, 19, 20. S nimi vyštartovali na trať Rieschová, Vonnová, Paersonová a presne v tom poradí, v akom štartovali sa umiestnili aj na stupňoch víťazov. Bol to druhý zjazd, v ktorom nezvíťazila američanka, ale jej priateľka Rieschová. Na prvú priečku v zjazdoch tejto sezóny tieto dve pretekárky nepustili žiadnu inú zjazdárku. Navyše dnes oslavoval iba jeden výrobca lyží, keďže všetky tri pretekárky lyžujú na lyžiach od firmy Head.

Glóbus za zjazd si prevzala Lindsey Vonnová.

Fenomenálna zjazdárka súčasnosti získala v sezóne 2009-10 malý glóbus v zjazde. Je to jej tretie po sebe nasledujúce víťazstvo v zjazde. Okrem toho má už zabezpečené celkové víťazstvo v ďalšej disciplíne Super-G. Posledný závod SG sa koná o 2 dni. Celkové víťazstvo a veľký glóbus je už pravdepodobne na konte Vonnovej, aj keď stále ešte žije nepatrná teoretická možnosť pre Rieschovú.