lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     kontakt     online  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Spitzingsee

 

Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Spitzingsee

Lyžiarske stredisko Spitzingsee sa nachádza v nádhernom kopcovitom prírodnom prostredí na svahoch okolitých vrchov Stümpfling, Rauhkopf, Roßkopf a Taubenstein, týčiacich sa nad plochou zamrznutého jazera Spitzingsee. Lyžiarske stredisko patrí do širšej lyžiarskej rodiny stredísk so spoločným skipassom Alpen-Plus (Brauneck, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld, Zahmer Kaiser), vzdialených od seba len niekoľko kilometrov. Sezóna začína koncom novembra a trvá do polovice apríla (s prihliadnutím na počasie a snehové podmienky). Medzi jednotlivými nástupnými stanicami lanoviek premáva v údolí v 5min. intervaloch skibus.

Taubenstein od okraja jazera vedie 100m pod vrchol (1.693m) kabínka dlhá 2.500m. Z vrchola sa môžete spustiť na jednu z troch zjazdoviek a dostať sa k jednému z 5 vlekov premávajúcich na tejto strane ski-strediska. Náročnosť tratí od modrej cez červenú až po čiernu vhodná pre rodinnú lyžovačku uspokojí začiatočníkov, zdatnejších ale aj profík si nájde vhodnú stopu. Freerideri majú v okolí mnoho voľného terénu a vychutnať jazdu v prašane - powderski. Na medzistanici je 200m vlek "Skikuli" s lyžiarskou školou pre začínajúcich lyžiarov a deti.

Stümpfling vrchol a lyžiarske svahy na ňom sú dostupné od Spitzingsee, ale aj sedačkovou lanovkou z druhej strany vrchu od jazera Tegernsee (z mestečka Rotach-Egern / Wallberg). Všetky zjazdovky na svahoch Stümpflingu sú zabezpečované umelým zasnežovaním. Premávajú tu dve sedačkové lanovky - jedna z údolnej stanice vedľa hlavného parkoviska pri Spitzingsee a druhá už spomínaná z Rotach-Egern, ktoré sa hore stretávajú vo vrcholovej stanici. Z vrchu je možné zjazdiť k niektorému z 8 vlekov po zjazdovkách všetkých obtiažností, prevažujú však stredne ťažké trate. Najvyššie položený vlek pod Stümpflingom smerom na Roßkopf je určený len pre zdatných lyžiarov, odtiaľ vedú len čierne zjazdovky. Najdlhšia čierna trať má dĺžku približne 3.000m.

Burton Snowpark Spitzingsee - v sedle medzi Stümpfling a Bodenschneid začína snowboard funpark. Patrí k najlepším v Nemecku. Areál pre milovníkov freestyle je vybudovaný v prírodnom prostredí a vybavený rampami a skokmi pozdĺž 450m vleku.

Počas lyžovačky sa môžete na svahoch občerstvíť v jednom z 10 bufetov a reštaurácií. Pohodlné parkovanie zdarma s kapacitou 2.500 miest. Tri sánkarské dráhy celkom 9,5km rozširujú možnosti aktivít počas rodinnej dovolenky. Ideálne stredisko s prívlastkom "rodinné".


Zdroj: www.RenyTravel.sk - lyžovanie Spitzingsee
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop