lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Les Coches-Montchavin

 

Lyžovanie Les Coches - donedávna okrajové stredisko areálu La Plagne nadobudlo nový význam pre lyžovanie v tejto oblasti. Bol tu vybudovaný svetový unikát - vysokokapacitná lanovka ponad údolie Vanoise. Týmto činom sa podarilo prepojiť dva významné lyžiarske areály La Plagne a Les Arcs. Spoločný lyžiarsky areál, ktorý od teraz zahŕňa obidva strediská do jedného sa nazýva Paradiski a okamžite sa zaradil na popredné miesta v Európe aj svete.

Ubytovanie Les Coches, Montchavin - Top-5

Pre ubytovanie Montchavin, Les Coches sú charakteristické ubytovacie zariadenia strednej a nižššej kategórie. Prevažujú stredne veľké rezidencie, vkusne zariadené apartmánové ubytovanie. Rezidencie a hotely sa nachádzajú pri lyžiarskych svahoch. Typická francúzska dovolenka v Alpách:

Ubytovanie Sauget, lyžovanie Les Coches
Ubytovanie Sauget, lyžovanie Les Coches
Ubytovanie Marelle, Rami, lyžovanie Les Coches
Ubytovanie Biche des Loups, lyžovanie Montchavin
Ubytovanie Bellecote, lyžovanie Montchavin

Lyžiarske stredisko Les Coches-Montchavin

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Montchavin-Les Coches
skimapa Les Coches

Ski mapa La Plagne (pdf) Skipass (cenník)

Lyžiarske stredisko Paradiski ponúka 425 km zjazdoviek / 166 km ľahké / 164 km stredne ťažké / 95 km ťažké
vleky 81 / lanovky 64 / kabínky 15 / celková prepravná kapacita 215.000 os./hod.
Sezóna začína v polovici decembra a trvá takmer do konca apríla pre prípad nepriazne počasia je k dispozícii 212 km zasnežovaných zjazdoviek
Lyžovanie na ľadovci Belecote (3417m)

Ski-areál Paradiski (La Plagne - Les Arcs - Les Coches - Montchavin) teraz disponuje 90.000 lôžkami pre lyžiarov, čo znamená svetové prvenstvo. Počtom zjazdoviek dostupných "na lyžiach" sa so 425 km zaradilo na 5. miesto v Alpách:

650 km - Portes du Soleil (F-CH)
600 km - 3Vallées (F)
530 km - Zillertal (A)
512 km - Davos (CH)
425 km - Paradiski (F)
400 km - Vialattea (I-F)
350 km - Sella Ronda (I)


Niektoré zdroje uvádzajú iné poradie (jedná sa o to či sa porovnáva dostupnosť na lyžiach, alebo sa pripúšťa aj spojenie skibusom, alebo stačí ako spoločné len spoločný skipas ...) Vtedy môže byť poradie napríklad takéto:

2.200 km - Salzburg SSC (A)
1.250 km - Dolomiti Superski (I)
1.080 km - All Star Card (A)
   860 km - Ski Amadé (A)
   650 km - Portes du Soleil (F-CH)
   600 km - 3Vallées (F)
...


Spôsob, akým sa tieto dve, aj samostatne dosť významné, lyžiarske strediská La Plagne a Les Arcs spojili a prebojovali do svetovej špičky, bol taktiež impozantný. Oddeľovalo ich hlboké údolie Vanoise, preto sa rozhodli prekonať ho visutou lanovkou. Na okraji Les Arcs v stredisku Peisey-Vallandry a na druhej strane údolia, na strane La Plagne v stredisku Montchavin-Les Coches postavili 2 obrovské stanice najväčšej lanovky na svete.

Vanoise Express visutá dvojposchodová lanovka bez podporných pilierov prepraví naraz 200 osôb v jednej kabíne vo výške až 380m nad zemou, dosahuje rýchlosť do 45km/hod. Stanice sú od seba vzdialené 1800m, jazda trvá 4min. Spája lyžiarske svahy v Peisey-Vallandry a Montchavin-Les Coches.

Montchavin-Les Coches - pre lyžovačku je k dispozícii 56km zjazdových tratí a 19 lanoviek a vlekov. Trate všetkých obtiažností sa nachádzajú na svahoch Aprette (2.385m) v lese medzi stromami sú vysekané pásy pre zjazdovky, ktoré sa križujú na všetky strany. Vo vyšších polohách sa lyžuje na otvorených pláňach Aprette a ešte vyššie až po Roche de Mio vedie lanovka "Inversens" z časti Carroley. Z Roche de Mio (v časti La Plagne) sa dá pokračovať lanovkami ešte vyššie až na ľadovec Bellecôte (3.250m).
Do turistických dediniek Montchavin (1.250m) a Les Coches (1.450m) vedie kľukatá horská cesta z údolia z dediny Bellentre. Množstvo rezidencií a hotelov vo francúzskom štýle vytvára príjemné lyžiarske dovolenkové prostredie. Z Montchavin do Les Coches vedie prepojenie kabínkovou lanovkou a späť vedie modrá zjazdovka. V obidvoch osadách sa nachádzajú zóny pre deti a začiatočníkov-lyžiarov, snowboardový park "Leschaux". Lyžiarske školy s kvalifikovanými inštruktormi naučia prvé kroky aj majstrovské kúsky na lyžiach alebo snowboarde.

Odborníci na marketing lyžovania sa zhodujú v očakávaniach, že vďaka lanovke Vanoise Express dôjde k zvýšeniu záujmu zahraničnej klientely a prívalu hostí do tohoto mega-skistrediska, čím logicky vzrastie aj význam Montchavin-Les Coches-Vallandry.

Pomer cena - výkon:
Paradiski: 6 dňový skipas - € 249,00 / 425 km - pomer cena / výkon = 0,586 € / km

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop