lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie La Rosiere

 

Lyžovanie La Rosiere (1.176 - 2.641m) poteší milovníka dobrej lyžovačky. Počet červených a čiernych upravených zjazdoviek postačuje aj náročným lyžiarom. Romantické alpské prostredie na hraniciach s Talianskom je príjemným miestom na zimnú rodinnú dovolenku. Vleky a terény vhodné pre začínajúcich lyžiarov sa nachádzajú v dolnej časti lyžiarskeho strediska La Rosiere. Za Col Traversette sa nachádza talianske lyžiarske stredisko La Thuile, ktoré je spojené s La Rosiere vlekmi a zjazdovkami. Spoločný skipas Espace San Bernardo ponúka 160 km medzinárodných zjazdoviek. Lyžovačka je garantovaná od decembra do apríla. Lyžovanie na ľadovci Rutor. Neďaleko sa nachádzajú zvučné francúzske lyžiarske rezorty Les Arcs - La Plagne a Tignes - Val d´Isere (30km).

Ubytovanie La Rosiere - Top-5

Pre ubytovanie La Rosiere vyberáme ubytovacie zariadenia strednej a vyššej kategórie, hotely a rezidencie sa nachádzajú priamo v lyžiarskom stredisku, neďaleko vlekov a zjazdoviek. La Rosiere aj La Thuile sú charakteristické horské turistické osady, kde žije viac hostí, než domácich. Idilická dovolenka na zjazdovkách:

Ubytovanie Accroche Coeur, lyžovanie La Rosiere
Ubytovanie Montana, lyžovanie La Rosiere
Ubytovanie Matsuzaka, lyžovanie La Rosiere
Ubytovanie Panoramic, lyžovanie La Rosiere
Ubytovanie Le Tyrol, lyžovanie La Rosiere

 


Skimapa La Rosiere

Ski mapa La Rosiere - La Thuile

Lyžiarske stredisko La Rosiere - La Thuile

Lyžovanie Francúzsko / Savojské Alpy / La Rosiere

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška1.176 - 2.641 m n.m.
Sezóna13. december - 24. apríl
Záruka snehu25% zasnežovanie
Vzdialenosť1.310 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:30 hod.
vleky 15
sedačky21
kabínky 1
Celkom37( 60.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 55
34%
stredné83
52%
ťažké 22
14%
Celkom160km
160km = San Bernardo (La Thuile + La Rosiere)

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (4*)
Freeride  hodnotenie (5*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (4*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko La Thuile
Hodnotenie 3,7
La Rosiere - La Thuile

Najdlhšia zjazdovka - San Bernardo, štart z vrcholu Chaz Dura (2.579m) - cieľ La Thuile => dĺžka 11km, prevýšenie 1.100m, obtiažnosť červená.
Najťažšia zjazdovka - Franco Berthod (č.3), FIS zjazdovka, čierna, dĺžka 3.800m, prevýšenie 800m.
Nočné lyžovanie - neuvedené


Skipass La Rosiere

Lyžiarske stredisko La Rosiere - La Thuile (Espace San Bernardo) pozostáva zo šiestich sektorov, navzájom prepojených zjazdovkami do súvislého strediska. Spolu 160km upravených zjazdoviek je dostupných so spoločným skipasom Espace San Bernardo. Dieťa do 8 rokov sprevádzané platiacim rodičom lyžuje zdarma. Zľavnené cenové kategórie - senior nad 65 rokov, junior do 15 rokov, dieťa 8-15 r. Depozit za skipas € 5,00.

Skipass ESPACE SAN BERNARDO 2014-15

Skipas San Bernardo

Skipass La Rosiere (• 160 km • 37 lanoviek a vlekov • 6 ski-sektorov)

Zimná dovolenka La Rosiere

La Rosiere patrí medzi menšie francúzske lyžiarske strediská, ale v spojení s talinskym La Thuile vytvára jedinečnú atmosféru pre zimnú dovolenku strávenú na lyžiach. Lyžiarske stredisko La Rosiere leží na hraniciach Francúzska a Talinska, najväčší záujem prejavujú milovníci vysokých hôr a freeride. Lyžovanie v prašane tu nepozná obmedzenia. Cvičný freeride-ový snowpark, cenovo dostupný heliskiing, alebo extrémny ski mountaineering, všetko je na dosah. Lyžiarsky areál s ponukou 160 km upravených zjazdoviek, troch snowparkov pre kreativitu tínedžerov, freeride pre začiatočníkov aj expertov sú výborným mixom pre zimnú dovolenku v rodinom prevedení, pre kolektívy aj zdatných športovo založených priaznivcov hôr.

Lyžovačka

Týždňová lyžovačka v spojených lyžiarskych strediskách La Rosiere - La Thuile patrí k pestrej ponuke so 160km upravených zjazdoviek všetkých obtiažností a obrovského množstva terénov pre lyžovanie v hlbokom snehu. Športový charakter lyžiarskeho strediska predurčuje množstvo červených zjazdoviek. Bohatá ponuka modrej lyžovačky uspokojí lyžiarov začiatočníkov a deti. 22 km kvalitných čiernych zjazdoviek potrápi aj zdatných priaznivcov lyžovania. Pre zábavu mládeže sú k dispozícii tri snowparky. Rozľahlé terény v okolí lyžiarskeho strediska lákajú na vyskúšanie voľného lyžovania. Milovníci hlbokého snehu tu nájdu terény pre úvodné lekcie vo freeride, zaujímavé svahy s prašanom dostupné helikoptérou, ale aj náročné výstupy a zjazdy pre profesionálnych ski alpinistov a majstrov freeride. Za takéto príležitosti dostáva stredisko plný počet bodov v kategórii freeride, ktoré ešte zvyšuje možnosť lyžovania na ľadovci Rutor. Lyžovačka La Rosiere je vhodná na výcvik a zdokonaľovanie sa v modernej zábave nazývanej Snowkiting (lyžovanie s vetrom pomocou mmini-padáku "draka").

Snowboard / freestyle

Pre priaznivcov snowboardu a freestyle sa ponúkajú dva snowparky. Wazimu snowpark v La Thuile sa nachádza pri sedačke Pilon 2.200m.n.m v sektore Les Suches. Wazimu znamená v preklade šialenstvo. Wazimu snowpark ponúka príležitosť na trénovanie rôznych skokov. Boarder cross profi trať sa nachádza pri lanovke Fort a ponúka neuveriteľné vertikálne aj horizontálne krivky. Snowcross des Zittieux zóna poskytuje neupravené terény pre bezpečný úvod do freeride. Vedľa nej je slalomový štadión a za ním ďalší snowpark Poletta, ktorý má tri stupne obtiažnosti. Nácvik skokov do nafukovačky.

Freeride

Veľa možností pre freeride poskytujú terény hneď vedľa zjazdoviek, ale tie najlepšie sú na okolitých vrchoch, kam sa môžete dopraviť helikoptérou. Mont Miravidi (3.068 m), Mont Ouille (3.099 m), Mont Berio Blanc (3.248 m), nad ktorými sa majestátne týči masív Mont Blanc (4.807 m) sú ideálnymi miestami pre freeride a heliskiing aj pre zdatnejších „zjazdovkových“ lyžiarov, ktorí po slobode ešte iba pokukujú. Náročnejšie „free“ terény sa nachádzajú na ľadovci Rutor, kam sa oplatí vziať aj skúseného horského sprievodcu. Ľadovec Rutor žiaľ bez lanovkového spojenia, nahor po svojich, alebo dostupný helikoptérou.

Beh na lyžiach

Možnosti pre priaznivcobv behu na lyžiach sú primerané. V La Rosiere je výšková stopa medzi Les Euchers a Combe des Moulins. Celkom 18 km bežeckých tratí pre klasiku aj korčuliarske behanie sú na rovinatom teréne za dedinou La Thuile. Okruhy od 2 do 7,5 km sú dobrou doplnkovou aktivitou po únave zo zjazdového lyžovania. Pre vážnejších záujemcov o beh na lyžiach sú v blízkosti aj ďalšie možnosti.

Rodina, deti

Lyžiarske stredisko La Rosiere sa samozrejme venuje najmä dovolenkovým potrebám rodiny. Od opatrovania najmenších detí až po lyžiarske školy pre 12 ročné deti, všetko je k dispozícii. La Rosiere je priateľské k deťom deti do 8 rokov lyžjú zdarma, väčšie deti len za 20% ceny skipasu dospelého.

Après-Ski / zábava

Po lyžovačke sa priamo na svahoch v La Rosiere dá posedieť s priateľmi pri poháriku. Vyše tucta barov a reštaurácií vám pripraví niečo pod zub, miestne špeciality aj "niečo ostré" na prípitok. Ak máte chuť na vážnejšiu zábavu s jhudbou, tancom a spevom, je k dispozícii diskotéka. V tejto časti Álp sa prílišné popíjanie a zábavy nenosia, klienti skôr zažívajú oddych, miestne ticho, relax v obkolesení majestátnych štvortisícových hôr.

Turistika / zimné aktivity / Snowkiting

Bežné zimné aktivity ako lezenie v ľade, turistické chodníky, výpravy na snežniciach, výlety na snežných skútroch, skialpinizmus, snowcat, heliskiing, paragliding sú samozrejme v stredisku La Rosiere dostupné. Miestnou atrakciou je snowkiting, pre ktorý sú v La Rosiere priam ideálne podmienky. Priaznivé terény aj dôležitý vietor v sektore Col du Petit San zapĺňajú draci s lyžiarmi na lane. Každý zdatnejší lyžiar, ktorý sa naučí ovládať "draka", sa nechá ťahať a zažije vzrušenie z lietania nad snehom. Wellness služby v hoteloch sa zameriavajú na saunovanie, masáže, fitness.

Zimná dovolenka La Rosiere v prostredí najvyšších hôr Európy Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa. Zimná krajina ako z Travel žurnálu, kvalitne pripravené zjazdovky, lyžovanie v prašane, extrémny freeride a heliskiing, ale aj cvičné svahy a pohoda pre najmenších lyžiarov.


Savojské Alpy, lyžovanie na ľadovci, heliskiing

Jedným z najvyšších horských útvarov Západných Álp sú Grajské Alpy, ich severozápadný výbežok tvoria Savojské Alpy, ktoré ležia prevažne na území Francúzska, menšia časť sa nachádza vo Švajčiarsku. Savojské Alpy sú najvyššie aj najnavštevovanejšie. Patrí sem tiež masív Mont Blanc, ktorý vďaka svojej výnimočnosti býva často uvádzaný aj ako samostatná skupina, mimo Savojských Álp. Na severe tvorí hranicu Ženevské jazero, na juhu údolie Isere, rieka Rhone na západe. Medzi najznámejšie strediská patrí Chamonix, Val d´Isere, ale aj lyžiarske stredisko La Rosiere. Susedné stredisko na talianskej strane La Thuile patrí do pohoria Grajské Alpy, ktoré sú skôr známe pod názvom Národný Park Gran Paradiso s rovnomenným najvyšším vrcholom (4.061m). Hlavnými aktivitami v oblasti Savojských Álp je cestovný ruch, lyžovanie, turistika, horolezectvo a dovolenka.

Ľadovec Rutor je od dávna výzvou pre turistov i lyžiarov. Nie len špičkoví alpinisti si môžu vychutnať výhľady a panenský sneh na ľadovci Rutor. Za približne € 150 na osobu sa v skupinkách dostanete helikoptérou pod vrchol ľadovca, odkiaľ si vychutnáte poriadny zjazd v prašane. Lyžovanie na ľadovci Rutor je známe najmä športovým skialpinistom, ktorí sa v tejto časti Álp schádzajú pravidelne na vrcholovom podujatí Tour du Rutor extreme.

Národný Park Vanoise tvorí podstatnú časť východo Savojskej oblasti, vrátane dediny Bonneval, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších dedín vo Francúzsku. Patria sem Col du Galibier, Col d'Iseran a ďalšie názvy, ktoré pozná každý fanúšik cyklistiky a horských stúpaní na Tour de France. Známe sú najmä Savojské lyžiarske strediská, patriace medzi najvýznamnejšie lyžiarske oblasti v Európe. Ich názvy pozná aj ten, kto nikdy nelyžoval - Courchevel, Valmorel, Meribel, Val-Thorens, ležiace blízko pri sebe, a centrálne umiestnené v južnej časti Savojských Álp sú Les Arcs, Tignes a Val d'Isere a niekoľko ďalších, ktoré sú zoskupené do veľkých lyžiarskych oblastí, ako sú Les Trois Vallées, Paradiski a Espace Killy. Vyše 50% návštevníkov francúzskych lyžiarskych stredísk tvorí oblasť Savoie.

Prírodný Park Massif des Bauges sa nachádza v západnej časti Savojských Álp, na severe Prírodný Park Chartreuse, oba parky sú chránenými prírodnými oblasťami. Massif des Bauges predstavujú vysoké útesy, strmé údolia a rozsiahle lesy, ktoré sú zaujímavým kontrastom k vysokohorskej scenérii. Ďalej na juh v Chartreuse je krajina menej drsná, ale stále s útesmi, hukotom rýchlo tečúcich potokov a lesnatých údolí. Príjemné prostredie na trávenie voľného času a skúmanie prírody. Najzaujímavejšie mesto je Chambery, veľmi príjemné a živé mesto s katedrálou a zaujímavým historickým centrom.

Zo známych lyžiarskych stredísk sa ďalej na východ nachádza Albertville, kde sa konali zimné olympijské hry v roku 1992, leží východnej časti Massif des Bauges. Neďaleko Albertville sa nachádza stredoveká dedina Conflans, ktorá je atrakciou tochto regiónu.Obľúbenou celoročnou destináciou je Beaufort, stredisko Aillon-le-Jeune v centre Massif des Bauges je obľúbeným u miestnych obyvateľov, pretože sa nachádza blízko miest Aix-les-Bains a Chambery. Savojské Alpy lákajú turistov aj na kúpeľné mestá. Aix-les-Bains, Challes-les-Eaux, Brides-les-Bains, La Lechero a Salins-les-Thermes.

Alpy

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop