lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Courchevel

 

Lyžovanie Courchevel patrí medzi klenoty alpského rekreačného lyžovania. Lyžiarske stredisko zo zoskupenia Trois Vallées (Tri Údolia) spolu s La Tania (1.400m), Meribel (1.750m), Brides Les Bains (600m), Saint Martin de Belleville (1.400m), Les Menuires (1.800m), Val Thorens (2.300m) ponúka 600km zjazdoviek, druhá najväčšia lyžiarska oblasť v Alpách. Údolie Courchevel sa tiahne z mestečka Bozel až po vrchol Aiguille du Fruit (3.051m). Cestou údolím postupne prechádzame cez turistické osady Courchevel Le Praz (1.300m), odkial štartujú dve lanovky na lyžiarske svahy. V Le Praz je križovatka - doprava na La Tania (1.400m) a ďalej do údolia Meribel, doľava cez Courchevel (1.550m) s 2 lanovkami, Courchevel (1.650m) s 4 lanovkami a 9 vlekmi až do Courchevel (1.850m), kde je centrum údolia. Odtiaľ premávajú lanovky (62) až do výšky 2.705m na vrchol Creux Noirs.

Ubytovanie Courchevel - Top-5

Pre francúzske lyžiarske rezorty charakteristické ubytovanie pri zjazdovkách nachádzame aj v Courchevel, veľkokapacitné a veľa poschodové rezidenčné domy poskytujú veľkú lôžkovú kapacitu. Základná francúzska zásada dobrej lyžovačky - "pred hotelom pripnúť lyže a lyžovať" je pre ubytovanie Courchevel naplnená.

Ubytovanie Brigues, lyžovanie Courchevel
Ubytovanie Golf, lyžovanie Courchevel
Ubytovanie Forum, lyžovanie Courchevel
Ubytovanie Le Chabichou, lyžovanie Courchevel
Ubytovanie Sherpas, lyžovanie Courchevel

Lyžiarske stredisko Courchevel

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Courchevel
skimapa Courchevel

Ski mapa (pdf) Skipass (ceny)Pre začiatočníkov fungujú "zen" a "fun" zóny, ktoré ponúkajú 27 zelených a 44 modrých okruhov v plnom bezpečí. Pre zdatnejších lyžovanie na 38 červených a 10 čiernych tratiach. Zjazdovy na každý deň si môžete vybrať iný program, možností je naozaj veľa.

Kvalitou udržiavania zjazdoviek patrí Courchevel k najlepším vo Francúzsku, starajú sa o to protilavínové systémy, 563 snežných diel, niektoré zjazdovky sú špeciálne preparované a udusávané, aby sneh vydržal čo najdlhšie. Prinášame naše hodnotenie lyžiarskych stredísk a klasifikáciu zimná dovolenka na lyžiach.

Spolu s ostatnými strediskami 3 Valles ponúkajú 600km upravovaných zjazdoviek, lyžovanie na ľadovci Pointe de Thorens (3266 m), nádherné panoramatické výhľady na masív Mont Blanc, talianske a švajčiarske Alpy.

Na svahoch sa nachádza 10 reštaurácií, kde môžete doplniť potrebnú energiu osbčerstvením. Pre bežkárov je pripravených 66km stopy v rôznych nadmorských výškach.

Vysoká kvalita poskytovaného ubytovanie priamo na svahoch je všeobecne francúzskou špecialitou a samozrejmosťou. Z hotela či rezidencie sa v lyžiarkach vhupnete priamo do viazania lyží a venujete sa len svojej záľube.

Štruktúra svahov zaručuje, že lyžovačky v Courchevel si užijú všetci milovníci lyžovania, začínajúci, pokročilí aj majstri, mladí aj starí, jednotlivci, skupiny a samozrejme rodiny.

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop